Sayfalar

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Okulumuzun kurucusu olan sayın SEVİL YANAR, 1998 yılında Antalya İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi mezunu olup Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği mezunudur. 3 yıl özel kreşte çalışıp 5 yıl Milli Eğitime Bağlı Okullarda görev yapmış daha sonra hayallerindeki Anaokulunu açmaya karar vermiştir.

8 Yıllık bir araştırma,inceleme,çalışma ve gözlemin ardından 2005 yılı Ağustos ayında Hayallerine bir adım daha yaklaşarak Özel Akdeniz Minikler Koleji 3-6 yaş Kreş ve Gündüz Bakımevini kurarak hayallerini gerçekleştirdi, 15 Haziran 2010 yılında ise binasında ve Eğitim Öğretiminde değişiklikler yaparak 3-14 yaş Gündüz Bakımevi ve Çocuk kulübü olarak eğitim öğretimine devam etmiştir.  Amacımız,  çocuklarımızı kendine güvenen, özgür, yaratıcı, sorgulayıcı, paylaşmayı bilen, sorumluluk sahibi, duygularını rahatlıkla ifade edebilen, kararlı ve pozitif bireyler olarak yetiştirmek olmuştur. Sağlıklı ve güvenli koşullarda çocuklara yaşıtlarıyla oynama fırsatı tanımak, sosyalleşme becerilerini arttırmak olup, Bütün çocuklar farklı kişilik özelliklerine, ilgi-yetenek ve farklı öğrenim yapılarına sahip olsalar bile, Her çocuğun bireysel potansiyeline göre, özgüvenini kaybetmeden kendi hedeflerine ulaşabilmesi üzere bir eğitim anlayışından hareket ettik. Biz onlara beceri ve yaratıcılıklarını özgürce ortaya koyabilecekleri bir öğrenme ortamı hazırladık. Mutlu, sağlıklı, eğlenceli, güvenli ve öğrenmeye ilgi uyandıran bir ortamda; kendine güvenen, kişisel ve sosyal sorumluluklarını taşıyan, kendini değerlendirebilen, yaşadığı dünyaya duyarlı, ilke ve değerlerine sahip, yaşama dönük bireyler olarak yetiştirler.

      Sorumluluğumuzun çocukların düşünme yeteneğini geliştirmek, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayan, hayat boyu öğrenen bireyler yetiştirmek olduğuna inandık ve bu inancımız ile 2018 yılında 27 Ağustosta Kaş ilçesi Kalkan mahallemize yakışan Projeli bir okul yaptık. çocukların doğa ile iç içe büyüyecekleri bir ortam hazırladık.

Hepimizin ortak kaygısı… Çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak…Yarınların dünyasına bugünden hazır olan güçlü bireyler yetiştirmek... Hayata en iyi şekilde hazırlanmalarını ve kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak…Peki, iyi bir gelecek için en önemli unsur ne? Kusursuz bir eğitim…Tüm Türkiye’deki eğitim kurumlarını gözden geçirdik... Zor şartlar altında, sınırlı eğitimlerle karşılaştık. Peki bizim çocuklarımız, geleceğimiz; nasıl bir eğitim almalıydı?.... Tüm dünyanın en iyi eğitim kurumlarını ve sistemlerini araştırdık.Yarının çocuklarını yetiştirelim. Geleceğe bugünden hazır olalım istedik....Hayal ettik... Bizim çocuklarımız dünyayı değiştirecek güçte olmalılar... Bizim çocuklarımızın kendilerine ait dünyaları olmalı... Bizim çocuklarımızın sınırları olmamalı… Hayallerine yelken açmalılar… Bizim çocuklarımız gönüllerince koşabilmeli… Eğlenirken öğrenmeli… Öğrenirken eğlenmeliler... Coşkuyla yaşamalı… Sevgiyi paylaşarak, yaşayarak öğrenmeliler...Dikili bir ağaçları olmalı… Kendi geleceklerine kendileri karar vermeli... Yaşarken öğrenebilmeli... Öğrenirken yaşayabilmeliler… Rengârenk bir dünyaları olmalı... Herkes emeklerken onlar koşmalı… Herkes koşarken onlar uçmalı… Bizim çocuklarımız büyük düşünmeli… Bilineni değil, bilinmeyeni öğrenmeli… Hayatı sorgulamalı… Sevgiyi öğrenmeli… Saygıyı bilmeliler...Geleceğe umutla bakmalı… Hep bir adım önde olmalı… Başarıya ulaşmalılar… Gelecek onların adıyla anılmalı… Büyük Düşündük Büyük Hayal ettik...Durmaksızın çalıştık… 16 sene içinde örnek bir eğitim yuvası yaptık… Muhteşem oldu... Bir düşümüz vardı, gerçekleştiriyoruz…Akdeniz Minikler Koleji Olarak çocuklarımıza güveniyoruz..en etkili” eğitim anlayışı ile … “Bir çok nesli daha  yetiştirmeye devam edeceğiz”

.